PLIKI COOKIES Dowiedz się więcej

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki

Rozumiem, ukryj komunikat

27 lipca 2014 – piąta edycja Bezpiecznej Jazdy z Motorismo już za nami.

28-07-2014 admin
6 504 wyświetleń
fb g+ twitter
  • Global rating average: 0.0 out of 5
  • 0.0
  • 0.0
  • 0.0
  • 0.0
  • 0.0
_dsc9672

Motocykle, ładne dziewczyny, zapach spalin, opary adrenaliny w powietrzu, a wszystko to w prawie 40 stopniowym upale! Tak w kilku słowach można opisać imprezę już po raz piąty zorganizowaną przez Motorismo. W niedzielę 27 lipca na Torze Poznań odbyła się Bezpieczna Jazda z Motorismo – z pasji do motocykli, w trosce o bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu drogowego. Prawie 70 motocyklistów wzięło udział w tegorocznej edycji imprezy.

W Motorismo zawsze liczy się bezpieczeństwo. Sprzedawcy doradzają, dobierają odpowiednio odzież, kaski i akcesoria, aby zapewnić kierowcom jednośladów maksymalną ochronę. Do kompletu dodają udział w szkoleniu podnoszącym umiejętność prowadzenia motocykla. Wszystko razem po to, by uzbroić Was, Motocyklistów, w najważniejszą rzecz potrzebną na drodze - wyobraźnię. Dzień prób na Torze daje do myślenia więcej, niż kilka miesięcy jeżdżenia po mieście, mówili uczestnicy niedzielnej imprezy.

Część pierwsza, czyli teoria w pigułce.

Bezpieczna Jazda z Motorismo to trzy bloki tematyczne: pierwszy, bardzo krótki w którym Krzysiek, przedstawiciel Motorismo omówił najnowocześniejsze rozwiązania stosowane w odzieży i akcesoriach motocyklowych. Zademonstrował między innymi kamizelkę AIR VEST, czyli air bag dla motocyklisty – produkt marki Held, zupełną nowość na rynku. Potem Jacek Molik – instruktor, pokazał jak ustawiać motocykl, by zapewnić sobie maksymalny kontakt i czucie motocykla, po to by odpowiednio zareagować w wymagającej sytuacji. 


Część druga, czyli na stanowiska.

Uczestników podzielono na 6 grup, każda ćwiczyła pierwszą pomoc w razie wypadku, praktyczne użycie tylnego hamulca, hamowanie i przyspieszanie, zmianę kierunku jazdy oraz „test łosia”. Początki były trudne, a motocykliści ostrożni, bo wiadomo… respekt przed czujnym okiem instruktora. Dopiero sugestie instruktorów, żeby jeździć tak jak na co dzień, że właśnie na Torze jest bezpiecznie i można poznać możliwości swoje i maszyny, sprawiły, że uczestnicy nabrali odwagi, a jako, że każde ćwiczenie powtarzano kilka razy i po każdym powtórzeniu instruktorzy nie szczędzili rad i sugestii, widać było postępy w nauce.


Część trzecia, czyli śmigamy po Torze

Pomimo lejącego się z nieba żaru, wszyscy wytrwali do końca i gotowi stanęli za instruktorami, by przejechać całą nitkę Toru. To niewątpliwa atrakcja, dla każdego. Każdy uczestnik miał możliwość wypróbowania swoich nowo nabytych umiejętności jadąc kilka pełnych okrążeń. Emocje były ogromne, chociaż zmęczenie również. Skończyliśmy kilka minut po 18.


A na koniec, podsumowanie.

Piąta impreza z cyklu Bezpieczna Jazda z Motorismo, w sumie ponad 300 przeszkolonych motocyklistów. Impreza dla wszystkich – początkujących i zaawansowanych, sportowców i turystów, motocyklistek, choć tak jak na drodze, było ich zdecydowanie mniej i motocyklistów, starszych i młodszych. Bezpiecznie, bo na jedynym takim obiekcie w Polsce, pod nieustającą opieką najlepszych instruktorów oraz ekipy medycznej i technicznej.

Dziękujemy Wam, że byliście z nami, zapraszamy do Motorismo.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z imprezy. Już wkrótce kolejna odsłona tym razem z relacjami uczestników, ale także konkurs! Do wygrania wejściówka na Speed Day – śledźcie nasz FP!

Pobierz zdjęcia - Bezpieczna Jazda z Motorismo 2014
 

Na koniec jeszcze raz o bezpieczeństwie, tym razem z innej perspektywy. Lektura obowiązkowa przed wakacjami – poznaj cenne rady podróżników i podróżuj bezpiecznie. Pobierz bezpłatnego ebooka 

Artykuły promowane

Zdjęcie newsa
Salony Motorismo zapraszają na jesienną wyprzedaż odzieży i akcesoriów ...
-
Czytaj więcej >
Zdjęcie newsa
Motorismo Assistance to zupełnie darmowy, innowacyjny program wsparcia i...
-
Czytaj więcej >
Zdjęcie newsa
Zapraszamy do Salonów Motorismo, gdzie już dostępna jest nowa, jesienna ...
-
Czytaj więcej >
Zdjęcie newsa
Wybierając się w motocyklową podróż, musisz zabrać ze sobą dużo więcej r...
-
Czytaj więcej >
Zdjęcie newsa
Lato to czas wyjazdów. Przeważnie większość motocyklistów woli jeździć s...
-
Czytaj więcej >
Zdjęcie newsa
Marka HJC przygotowała dla motocyklistów nowy model kasku szczękowego na...
-
Czytaj więcej >
Zdjęcie newsa
SW MOTECH to jeden z czołowych dostawców akcesoriów motocyklowych. Ma w ...
-
Czytaj więcej >
Zdjęcie newsa
Ostatnia, czwarta część video-poradnika, tym razem na temat tego dlaczeg...
-
Czytaj więcej >
Zdjęcie newsa
Held świetnie leży, dobrze skrojone i dopasowane ciuchy to znak szczegól...
-
Czytaj więcej >
Zdjęcie newsa
Dla wszystkich fanów nowinek salony Motorismo przygotowały nie lada grat...
-
Czytaj więcej >
Motorismo on Facebook