PLIKI COOKIES Dowiedz się więcej

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki

Rozumiem, ukryj komunikat

Kask Arai RX7 GP - wyścigowy Anioł Stróż

08-03-2013 admin
8 637 wyświetleń
fb g+ twitter
  • Global rating average: 0.0 out of 5
  • 0.0
  • 0.0
  • 0.0
  • 0.0
  • 0.0
New_5

Swoją przygodę z Arai'em zacząłem dwa lata temu...

Więcej o opisywanym kasku przeczytacie na stronach katalogu online - Świat Akcesoriów Motocyklowych: http://katalog.powerbike.pl/#/26/

 

Wcześniej moją głową opiekowały się kaski innych firm. Wyścigom motocyklowym towarzyszą liczne upadki i „figury”. Niestety doświadczyłem ich nie raz przy różnych prędkościach. Wolę jednak podążać za zasadą: „jak się nie wywrócisz, to się nie nauczysz”. Uderzenie głową w asfalt nie jest przyjemne, uwierzcie na słowo. Dlatego nasz wybór w doborze Anioła Stróża powinien w pierwszej kolejności dotyczyć kwestii bezpieczeństwa. Przybliżę wam trochę jak sprawuje się i jest wykonany wyścigowy kask Arai RX7 GP.

Dla niektórych może się wydawać zwykłym garnkiem na głowie, dla innych jest to cudo techniki. Następca poprzedniego modelu – Korsarza – jest fenomenalny. Chwalą go sobie zawodnicy na całym świecie. Szerszy visor, dzięki któremu więcej widzimy przy ciasnych, jak również długich otwierających się zakrętach. Podczas wyścigu, kiedy mamy wokół siebie mnóstwo zawodników, łatwo o błąd przez „niedopatrzenie”. W tym kasku po prostu minimalizujemy to ryzyko. Udoskonalona wentylacja eliminuje parowanie szyby oraz zapewnia uczucie komfortu wokół głowy, pod skorupą co wpływa bezpośrednio na percepcję i skupienie. Przyznam, że nie raz uratowało mnie to przed upadkiem. Oczywiście podczas opadów deszczu lub wysokiej wilgotności powietrza dla zapewnienia maksymalnego bezpieczeństwa, sugeruję użycie zestawu PinLock, który całkowicie zapobiega parowaniu szyby, nawet przy niskich temperaturach.

Słynny materiał kompozytowy SNC wykorzystany w nowym RX7 został wzmocniony tak, aby kształt skorupy kasku nie zmienił się po uderzeniu. Mój upadek podczas mokrego wyścigu - highside z 2m przy prędkości ponad 100km/h uszkodził jedynie lakier i odsłonił jego środkową warstwę. Skorupa pozostała cała. Przy mocnym dzwonie, gdzie jest podejrzenie urazu kręgosłupa, dodatkowym elementem bezpieczeństwa jest zastosowanie wkładek na policzkach umożliwiające awaryjne ściągnięcie kasku. GP został wyposażony również w tylne, nastawny spojler, regulujący strumień powietrza, który ma za zadanie eliminację trzepotania i oporu na hamowaniu. Oprócz optymalnie opływowego kształtu, lotka pomaga rozwinąć jeszcze większą prędkość maksymalną, jednocześnie stabilizując głowę.

Podsumowując, cała konstrukcja to jeden wielki Meisterstuck. Znam ten kask bardzo dobrze i towarzyszył mi w wielu niebezpiecznych sytuacjach. Jeśli ktoś postawiłby mnie przed ponownym wyborem, bez wahania wybrałbym Arai. Ktoś może powiedzieć, że piszę tak, ponieważ współpracujemy właśnie z tą firmą. Są to osoby, które prawdopodobnie nigdy wcześniej nie miały styczności z RX7 GP. Spróbujcie sami i oceńcie !

Tekst: Mateusz Korobacz

www.korobacz.pl

Jeśli planujesz zakup kasku teraz lub w przyszłości, koniecznie przeczytaj ebooka od Dobrych Sklepów Motocyklowych „Jak dobrać kask motocyklowy. 7 ważnych zasad”.

Pobierz darmowego ebooka   

Artykuły promowane

Zdjęcie newsa
Salony Motorismo zapraszają na jesienną wyprzedaż odzieży i akcesoriów ...
-
Czytaj więcej >
Zdjęcie newsa
Motorismo Assistance to zupełnie darmowy, innowacyjny program wsparcia i...
-
Czytaj więcej >
Zdjęcie newsa
Zapraszamy do Salonów Motorismo, gdzie już dostępna jest nowa, jesienna ...
-
Czytaj więcej >
Zdjęcie newsa
Wybierając się w motocyklową podróż, musisz zabrać ze sobą dużo więcej r...
-
Czytaj więcej >
Zdjęcie newsa
Lato to czas wyjazdów. Przeważnie większość motocyklistów woli jeździć s...
-
Czytaj więcej >
Zdjęcie newsa
Marka HJC przygotowała dla motocyklistów nowy model kasku szczękowego na...
-
Czytaj więcej >
Zdjęcie newsa
SW MOTECH to jeden z czołowych dostawców akcesoriów motocyklowych. Ma w ...
-
Czytaj więcej >
Zdjęcie newsa
Ostatnia, czwarta część video-poradnika, tym razem na temat tego dlaczeg...
-
Czytaj więcej >
Zdjęcie newsa
Held świetnie leży, dobrze skrojone i dopasowane ciuchy to znak szczegól...
-
Czytaj więcej >
Zdjęcie newsa
Dla wszystkich fanów nowinek salony Motorismo przygotowały nie lada grat...
-
Czytaj więcej >
Motorismo on Facebook